O nas

CERTUS Badania Dokumentów Publicznych

Główną specjalizacją firmy CERTUS, jest przeciwdziałanie wyłudzeniom z wykorzystaniem dokumentów publicznych. Nasi specjaliści zajmują się problematyką fałszerstw od 1993 roku, nieustannie śledząc rynek dokumentów publicznych w Polsce oraz dokonując analizy przestępstw popełnianych z ich wykorzystaniem. Współpracujemy m.in. z Komendą Główną Policji, Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym KGP, Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych S.A. oraz większością Banków w Polsce. Jesteśmy członkami Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego.

 

 1. Prowadzimy szkolenia bezpośrednie z zakresu przeciwdziałania wyłudzeniom.  

  Są to m.in.:
  - „Kurs kasjera złotowego”
  - „Kurs kasjera złotowo-walutowego”
  - „Nowoczesne metody rozpoznawania autentyczności dokumentów potwierdzających    tożsamość”
  - „Przeciwdziałanie wyłudzeniom z wykorzystaniem dokumentów publicznych”
  - „Możliwości analizy skanów i kopii dokumentów jako metoda oceny autentyczności”
  - „Dowód osobisty oraz ocena podobieństwa do zdjęcia w dokumencie”

Podczas prowadzonych szkoleń, zwracamy szczególną uwagę na ćwiczenia praktyczne. Uczymy szybkiej, pewnej i bezstresowej kontroli dokumentów.

Uczestnicy nabywają wiedzę pozwalającą na 100% ocenę autentyczności dokumentów publicznych.

 

2. Tworzymy dedykowane, specjalistyczne szkolenia e-learningowe dotyczące przede wszystkim  szeroko rozumianej problematyki przeciwdziałania wyłudzeniom.

 

Szkolenia powstały w oparciu o wiedzę naszych specjalistów z zakresu przeciwdziałania przestępstwom z wykorzystaniem dokumentów publicznych. Są to szkolenia dedykowane i jako takie są w pełni dostosowane do procedur oraz wymagań odbiorcy. Z uwagi na specyfikę tematu, szkolenia są na bieżąco aktualizowane. Wraz z pojawianiem się nowych emisji znaków pieniężnych / dokumentów, czy też nowych typów falsyfikatów, odbiorca otrzymuje kolejną, wzbogaconą wersję szkolenia.

Szkolenia e–learningowe mogą być realizowane przez pracowników „on-line”, ale także z wykorzystaniem  platformy e-learningowej odbiorcy.

Należy nadmienić, że pracownicy, w trakcie bądź też po przebytym szkoleniu, mają możliwość kontaktu (mailowego, telefonicznego lub też wideo chatu) z naszym specjalistą, celem odpowiedzi na ewentualne pytania, czy też rozwiązanie bieżących wątpliwości oraz problemów w zakresie danej tematyki.

 

3. Wydajemy publikacje multimedialne poświęcone znakom pieniężnym oraz dokumentom potwierdzającym tożsamość.

 

Katalogi multimedialne zawierają opisy autentycznych dokumentów publicznych m.in. znaków pieniężnych, dokumentów potwierdzających tożsamość i ich falsyfikatów ujawnionych na terenie RP. Znajduje się w nich także szereg opisów, animacji oraz zdjęć pozwalających na sprawne zapoznanie się z danym dokumentem publicznym, dzięki czemu są doskonałym materiałem dydaktycznym pozwalającym na podtrzymanie oraz aktualizację wiedzy. Pozwalają także na bieżącą pomoc w kontroli dokumentu/znaku pieniężnego w miejscu pracy. Publikacje multimedialne mogą funkcjonować w połączeniu ze szkoleniami e-learningowymi tworząc kompleksowe rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo obrotu dokumentami publicznymi.

 

Zaufali nam m.in.: